Prinášame naše televízne tipy na tento víkend. Film o Ľudovítovi Štúrovi, seriál o Jánošíkovi a viacero ďalších zaujímavých filmov.

PIATOK

Dnes pôjde na Dvojke RTVS dokumentárny film s názvom Inteligentné stromy. Mnoho ľudí si myslí, že stromy medzi sebou nekomunikujú a nič necítia. Omyl, tvrdí filmový dokument. Profesorka z Univerzity Britskej Kolumbie Suzanne Simardová a lesník, ktorý napísal niekoľko kníh o stromoch, napríklad Tajný život stromov, Peter Wohlleben odhalia, ako stromy medzi sebou komunikujú, posielajú si živiny a informácie. Žiaľ, film sa vysielal v zlom čase – o 12:30 na Dvojke, azda ho bude možné sledovať aspoň dodatočne na webstránke RTVS.

Ďalší film, ktorý v piatok ponúkne Dvojka je dráma Rozorvané objatia. Príbeh sa začína pred 14-timi rokmi, keď má režisér Mateo Blanco autonehodu so svojou životnou láskou. Tá pri nehode zomrie a on oslepne. Pre svoju slepotu už nemôže ďalej pokračovať ako režisér. Vtedy necháva zomrieť aj Matea Blanca a začína žiť pod pseudonymom Harry Caine, pod ktorým píše scenáre. Pri písaní mu pomáha jeho syn a produkčná. Jeho syn Diego má neskôr nehodu a Harry sa začne o neho starať. Dovtedy pre neho mŕtvy príbeh opäť ožíva a synovi začne rozprávať príbeh jeho nešťastnej lásky. Film začne o 22:35 na Dvojke.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.