V exkluzívnom prieskume pre denník Štandard sme sa pýtali na konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom a predsedom SaS Richardom Sulíkom, zisťovali sme, čo si o tom myslia voliči jednotlivých strán.

Až 44 percent všetkých opýtaných súhlasilo s výrokom, že konflikt premiéra s predsedom SaS ich unavuje.

Čísla sú pomerne zaujímavé, ukazujú napríklad, že najviac je tento postoj blízky voličom strany Sme rodina, myslí si to až 47 percent z nich, konflikt ale unavuje voličov všetkých strán, vrátane 42 percent sympatizantov OĽaNO.

Prieskum ukazuje viacero ďalších prekvapivých súvislostí, celý ho uverejníme v nedeľu podvečer.

Pýtali sme sa, či si ľudia myslia, že by mal premiér Matovič ministra Sulíka odvolať, či vláda potrebuje širšiu rekonštrukciu alebo tento konflikt Igorovi Matovičovi aj Richardovi Sulíkovi vlastne vyhovuje a budú v ňom pokračovať. Viac sa na stránke Štandardu dozviete v nedeľu podvečer.

Prieskum verejnej mienky pre Štandard realizovala spoločnosť CreditCall pod svojou obchodnou značkou Wake Up. Uskutočnil sa telefonicky v dňoch 12. až 14. januára tohto roku na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov. Ak vás zaujíma metodika prieskumov, prečítajte si rozhovor s Jurajom Baloghom z CreditCall. (fed)

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.