21. júna, 05:37

Biskup v USA zrušil jezuitskej škole katolícky status. Za vlajky podporujúce hnutia LGBTQ a BLM

Biskup v USA zrušil jezuitskej škole katolícky status. Za vlajky podporujúce hnutia LGBTQ a BLMDúhová vlajka na takzvanom "gay pride". Foto: TASR

Jezuitská škola vydáva zmiešané, mätúce a škandalózne posolstvo o postoji cirkvi, rozhodol biskup v diecéze na východe USA. Škola sa chce odvolať. Tvrdí, že všetky vlajky možno zneužiť, no my „sme podporili marginalizovaných ľudí„.

Jezuitská stredná škola s názvom Nativity School (doslova Škola Narodenia Ježiša Krista) vo Worcesteri v štáte Massachusetts v USA prišla o katolícky status. Rozhodol o tom biskup tamojšej diecézy Robert McManus. Dôvodom je, že jej vedenie vyvesilo pred školou vlajky podporujúce takzvané hnutie Black Lives Matter a dúhový pochod známy ako Gay Pride:

„Vyvesenie týchto vlajok pred katolíckou školou vysiela na verejnosť zmiešané, mätúce a škandalózne posolstvo o postoji cirkvi k týmto dôležitým morálnym a sociálnym otázkam.“

Tieto symboly totiž „stelesňujú špecifickú agendu či ideológie, ktoré odporujú katolíckemu sociálnemu a morálnemu učeniu“, vysvetlil prelát. Dúhová vlajka ukazuje „podporu homosexuálnych manželstiev a aktívneho žitia LGBTQ+ životného štýlu“. To sa podľa neho týka aj kontroverzného hnutia Black Lives Matter (BLM), ktoré bojuje proti údajnému systematickému rasizmu v USA, k čomu patrili aj násilné protesty a vandalizmus. Biskup Robert McManus to vidí úplne inak:

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.