21. júna, 08:37

Ako si šéf Axel Springeru pokľakol pred LGBT loby

Ako si šéf Axel Springeru pokľakol pred LGBT lobyFoto: Eirik Solheim/flickr.com

Trans hystéria dorazila do Nemecka. Najvplyvnejší polokonzervatívny vydavateľ sa už podriadil.

O Mathiasovi Döpfnerovi sme už v Štandarde písali. Predseda predstavenstva a spolumajiteľ vydavateľstva Axel Springer je jedným z najmocnejších mužov Nemecka, jeho mediálny koncern má obrat tri miliardy eur, vydáva vážený celonemecký denník Die Welt, s náskokom najčítanejší bulvár Bild, nedávno k tomu dokúpil v USA vplyvný politický magazín Politico.

Döpfner je už niekoľko rokov podozrievaný, že by azda mohol byť konzervatívcom, keď mu ale hrozil z toho problém, vždy si dokázal vďaka svojmu vysoko rozvinutému umeniu vyváženého a kultivovaného jazyka zachrániť kožu. Tento dvojmetrový obor ako z katalógu árijských nadľudí je totiž Schöngeist, doslova „krásny duch“. Začínal ako hudobný kritik v obľúbenom pe­rio­diku krásnoduchov, vo Frankfurter Allgemeine, a okrem práce vrcholového manažéra medzinárodného významu píše zádumčivé eseje a vedie filozofické rozhovory.

Zeleno-progresívny mainstream ho už počas utečeneckej krízy v zime 2015/2016 podozrieval, že naznačil vypnutie nemeckého právneho štátu, keď milión obyvateľov Blízkeho východu nekontrolovane zavítalo do Nemecka. Podozrievali ho aj z toho, že nemá dostatočne rád islam. V roku 2019 sa v dlhom rozhovore s progresívnym Spieglom pýtal, či je „medzi politikmi a novinármi dosť odvahy a nekonformnosti“, aby kritizovali totalitárne sklony ekologických mimovládok ako Extinction Rebellion. Pýtal sa ďalej, „prečo 41 percent obyvateľov z bývalého územia komunistickej NDR tvrdí, že dnes nemajú väčšiu slobodu prejavu ako v minulosti? Prečo teda 58 percent východných Nemcov podľa prieskumu týždenníka Die Zeit tvrdí, že sa dnes necítia lepšie chránení pred štátnou svojvôľou ako v časoch NDR?“

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.