18. júna, 06:48

Smer zvažuje podanie žaloby na Slovensko. Vraj neochránilo Blahovu slobodu prejavu

Smer zvažuje podanie žaloby na Slovensko. Vraj neochránilo Blahovu slobodu prejavuNa snímke opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Robert Fico (SMER-SD) počas 66. schôdze parlamentu v Bratislave v utorok 14. júna 2022. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Smer-SD zvažuje podanie žaloby na Slovensko. Dôvodom je skutočnosť, že podľa predsedu strany Roberta Fica neochránilo slobodu prejavu poslanca Ľuboša Blahu. Prípad súvisí s tohtotýždňovým zablokovaním Blahu na Facebooku.

Opozičná strana Smer-SD zvažuje, že pre vymazanie svojho podpredsedu Ľuboša Blahu zo sociálnej siete Facebook zažaluje Slovenskú republiku. Žaloba by mala smerovať na Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) so sídlom vo francúzskom Štrasburgu.

Tento typ právnych krokov oznámil na piatkovej tlačovej besede líder Smeru Robert Fico a neskôr ju na platforme Telegram potvrdil aj samotný Blaha.

Podľa Fica je problémom fakt, že Blaha sa nemá na koho obrátiť, keďže Facebook prevádzkuje americká materská spoločnosť Meta, a tak nemá žiadnu možnosť vnútroštátnej ochrany.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.