17. júna, 14:06

Biden mal upozorniť svojich ministrov, aby miernili rétoriku o podpore Ukrajiny

Biden mal upozorniť svojich ministrov, aby miernili rétoriku o podpore UkrajinyLloyd Austin, Volodymyr Zelenskyj a Antony Blinken. Foto: TASR/AP

Prezident Biden v apríli povedal ministrovi obrany Lloydovi Austinovi a ministrovi zahraničných vecí Antonymu Blinkenovi, aby zmiernili svoju rétoriku pri podpore Ukrajiny v jej vojne proti Rusku. Informujú o tom noviny The Hill.

Napomenutie malo prísť po vyjadreniach šéfa Pentagónu. Austin vtedy uviedol, že Bidenova administratíva chce, aby Ukrajina vyhrala vojnu proti Kremľu a že Spojené štáty majú záujem o to, aby bolo Rusko oslabené. Blinken sa potom verejne pripojil k Austinovým komentárom.

Počas neskoršieho konferenčného hovoru Biden obom predstaviteľom povedal, že si myslí, že ich výroky zašli príliš ďaleko a je potrebné, aby ich zmiernili. Pre televíznu stanicu NBC to uviedli viacerí predstavitelia administratívy oboznámení s rozhovorom. Prezident sa podľa jedného z nich obával, že Austinove slová by mohli stanoviť nerealistické ciele a zvýšiť šancu na zatiahnutie Washingtonu do priameho konfliktu s Moskvou. „Biden nebol nadšený, keď Blinken a Austin hovorili o víťazstve na Ukrajine,“ povedal jeden zo zdrojov.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.