16. júna, 16:56

Slovenské národné divadlo uvedie v novej sezóne 17 premiér. Od klasiky po moderné diela

Slovenské národné divadlo uvedie v novej sezóne 17 premiér. Od klasiky po moderné dielaFoto: archív SND

V júni sa končí 102. sezóna Slovenského národného divadla (SND). Prvá slovenská scéna sa však už pripravuje na otvorenie tej nasledujúcej, ktorá bude plná nových premiér i ďalších prekvapení.

Činohru SND čaká v nasledujúcej sezóne dvanásť nových inscenácií. „Činohra sa snaží byť spoločensky kritická a nejakým spôsobom reaguje na aktuálne dianie, ktoré dnes v Európe nie je veľmi príjemné, a preto témy môžu vyznievať kriticky alebo tragicky,“ vraví jej riaditeľka Miriam Kičiňová.

V novembri by mala uviesť dve premiéry. Najskôr Čistý dom od Sarah Ruhlovej, ktorá za túto hru v roku 2004 získala Pulitzerovu cenu. Druhou je klasika od Williama Shakespeara Macbeth, týmto dielom chcú reagovať aj na súčasnú situáciu.

Ďalšou činohernou premiérou spojenou s výročím samostatnosti Slovenskej republiky bude Kocúrkovo od Jána Chalúpku. Scéna uvedie aj Koncert na želanie českej režisérky Kamily Polívkovej. V apríli to bude predstavenie Konformista, čo je príbeh o túžbe nájsť si svoje miesto v spoločnosti aj za cenu obete.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.