16. júna, 17:07

Bitcoin ustál ďalší úder, no opäť stratil na hodnote. Čo spôsobilo jeho prudký pokles?

Bitcoin ustál ďalší úder, no opäť stratil na hodnote. Čo spôsobilo jeho prudký pokles?Logo spoločnosti Celsius. Foto: Twitter/Celsius

Trh s kryptomenami sa po májovom kolapse tokenu terra znova otriasa. Sú za tým hlavne problémy spoločnosti Celsius poskytujúcej kryptomenové pôžičky. Za vlnou výberov a oslabovaním kryptomien však stojí aj ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb americkým Federálnym rezervným systémom a jeho reštriktívna politika.

Bitcoin a s ním aj ďalšie kryptomeny sa po májovom poklese opäť prepadli. Jeho cena klesla v utorok podľa údajov agentúry Bloomberg na 18-mesačné minimum 20 823,56 dolára (približne 19 910 eur) za kus.

Za opätovný prudký pokles môže hlavne spoločnosť Celsius. Tá v pondelok uviedla, že pozastavuje všetky výbery, výmeny a prevody medzi účtami pre extrémne trhové podmienky. Tento krok má podľa spoločnosti za cieľ stabilizovať likviditu a operácie.

„Toto opatrenie prijímame preto, aby sme spoločnosť Celsius dostali do lepšej pozície, v ktorej bude môcť časom plniť svoje záväzky týkajúce sa výberov,“ oznámila spoločnosť na svojej webstránke.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.