16. júna, 05:43

Ročné politické dobrodružstvo Zemmoura je na konci. Pohorel v prezidentských aj parlamentných voľbách

Ročné politické dobrodružstvo Zemmoura je na konci. Pohorel v prezidentských aj parlamentných voľbáchÉric Zemmour. Foto: FB/Éric Zemmour

Politický experiment Érica Zemmoura sa nateraz skončil. Hoci zamiešal karty na francúzskej politickej scéne a nechal v nej odtlačok, preraziť nedokázal. V parlamentných voľbách mu Marine Le Penová vrátila požičané.

Vlani na jar sa začal bývalý novinár, spisovateľ a známy politický komentátor Éric Zemmour hlásiť o slovo vo verejnej debate spôsobom, ktorý mal politický podtón. Predtým roky pôsobil v pravicovo orientovanom denníku Le Figaro. Neskôr si obľúbil televízne štúdio, kde komentoval aktuálne politické dianie.

Najväčšiu pozornosť si Zemmour získal v relácii televízie CNews, ktorá bola v programe štyrikrát do týždňa. Každý večer ju sledovalo zhruba 700-tisíc divákov, čo bolo najviac spomedzi spravodajských televíznych kanálov. Preslávil sa ostrým a nekompromisným slovníkom na adresu migrantov, islamu a celkovo identitárnych tém. Niekoľkokrát preto stál pred súdom a privodil si viacero pokút.

V relácii napokon skončil, pretože francúzsky mediálny regulačný orgán (Conseil supérieur de l’audiovisuel, CSA) rozhodol, že známy pravicový komentátor Éric Zemmour je politický aktér, a preto by sa mu mal merať čas poskytnutý vo vysielaní.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.