15. júna, 12:15

Obvinený generálny riaditeľ Tiposu Marek Kaňka odstupuje z funkcie

Obvinený generálny riaditeľ Tiposu Marek Kaňka odstupuje z funkcieMarek Kaňka a Eduard Heger. Foto: TASR/Martin Baumann

Generálny riaditeľ štátnej lotériovej spoločnosti Tipos Marek Kaňka po jeho obvinení Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) z majetkovej a hospodárskej trestnej činnosti odstupuje z funkcie. Kaňka je presvedčený, že vyšetrovanie potvrdí jeho nevinu, no nechce dopustiť zneužívanie situácie politikmi. Kaňka o svojej rezignácii informoval v stredu v tlačovom vyhlásení.

„Aj keď obvinenie voči mojej osobe považujem za absurdné a som presvedčený, že spravodlivé konanie orgánov činných v trestnom konaní potvrdí moju nevinu, rozhodol som sa odstúpiť z funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Tipos, nakoľko nechcem dopustiť znevažovanie mimoriadnych úspechov, ktoré sa nám v Tipose za ostatné roky podarili,“ uviedol Kaňka.

Šéf lotériovej spoločnosti vníma politickú rovinu svojej funkcie a jej zneužívanie v tejto téme. Kaňka zdôraznil, že k tomuto kroku pristúpil aj napriek tomu, že obvinenie nijako nesúvisí s jeho pôsobením v lštátnej firme.

Generálneho riaditeľa Tiposu obvinila Národná kriminálna agentúra spolu s ďalšími 24 osobami a šiestimi firmami pre podozrenie z majetkovej a hospodárskej trestnej činnosti minulý štvrtok (9. 6.). Kaňka sa chce v nasledujúcich dňoch sústrediť na svoju rodinu, na očistenie svojho mena a na ochranu svojho podnikania.

„Už na začiatku podnikania sme si s rodinou a kolegami sľúbili, že budeme vždy konať čestne a v súlade so zákonom. Toho sme sa vždy držali a držať sa aj ďalej budeme. A som presvedčený, že očistenie môjho mena takéto konanie dokáže,“ dodal.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.