14. júna, 13:07

Nigérijský biskup skritizoval írskeho prezidenta, ktorý spojil masaker v tamojšom kostole so zmenou klímy

Nigérijský biskup skritizoval írskeho prezidenta, ktorý spojil masaker v tamojšom kostole so zmenou klímyJude Ayodeji Arogundade (vpravo). Foto: Facebook

Nigérijský biskup, v ktorého diecéze sa začiatkom júna odohral jeden z najväčších masakrov kresťanov v tejto krajine za ostatné roky, pomerne tvrdo skritizoval írskeho prezidenta. Za spájanie tejto tragédie s klimatickou zmenou ho okrem iného označil za človeka, ktorý obetiam sype soľ do rán a zavádza.

V nedeľu 5. júna v doobedňajších hodinách vtrhli počas omše do katolíckeho kostola svätého Františka Xaverského v meste Owo v štáte Ondo na juhozápade Nigérie teroristi, ktorí spustili streľbu a zabili najmenej 50 ľudí. Nezanedbateľnú časť mali tvoriť deti.

Útok sa odohral v čase, keď tamojší kresťania slávili sviatok Zoslania Ducha Svätého, čo je pre katolíkov tretí najvýznamnejší sviatok počas cirkevného roka. Aj preto bol svätostánok v čase útoku plný ľudí.

Tento krvavý čin bol najsmrteľnejším útokom na kostol v Nigérii za posledné roky a priniesol druh násilia zvyčajne sa vyskytujúceho na severe štátu do relatívne pokojnej oblasti tejto najľudnatejšej africkej krajiny.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.