20. júna, 06:08

Čo nesedí na jedinej obžalobe odsúdeného Dušana Kováčika

Čo nesedí na jedinej obžalobe odsúdeného Dušana KováčikaDušan Kováčik. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Proces, ktorý sa týka bratislavského hotela Carlton, je jedinou obžalobou, ktorú podal právoplatne odsúdený bývalý šéf Špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik. Ešte v roku 2020 obžaloval podnikateľa Erika Mikurčíka, že sa mal pri nerealizovanom predaji hotela pokúsiť svojich bývalých partnerov podviesť o 44 miliónov eur. Kováčik závratnú sumu vyrátal tak, že si nevšimol, že súčasťou kúpnej ceny bola aj pohľadávka banky, ktorá financovala kúpu hotela.

Dlho očakávaný proces, ktorý sa mal na Špecializovanom trestnom súde odštartovať 5. mája, bol len deň predtým opäť náhle odročený. Kým druhá strana predtým z prieťahov vinila Mikurčíka, ktorý sa pre zdravotné dôvody ospravedlnil, tentoraz sa proces odložil pre zdravotné dôvody samotného dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Miroslava Ľalíka.

Práve za neho podal obžalobu ešte pred dvomi rokmi jeho vtedajší nadriadený Dušan Kováčik, ktorý mu prípad na jeden deň odobral, sám dopoludnia preštudoval spis a napísal 26-stranovú obžalobu. Ešte v rovnaký deň prípad vrátil Ľalíkovi.

Ten sa však pred vyše mesiacom krátko pred pojednávaním ospravedlnil pre „nevyhnutnú“ zdravotnú prehliadku. Nový termín pojednávania ešte nie je určený. Zastupujúcim prokurátorom prípadu sa stal Tomáš Honz, ktorý ale krátko nato oznámil, že z ÚŠP odchádza.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.