16. júna, 05:42

Aké sú príležitosti pre dolárový výnos v kryptomenách

Aké sú príležitosti pre dolárový výnos v kryptomenáchIlustračné foto: TASR/AP
Juraj Bednár Podnikateľ

Kryptomeny sú aj obľúbeným nástrojom špekulantov, kúpiť lacno a predať draho. Problémom je však načasovať kúpu a predaj, výber správnej kryptomeny a riziko, že sa netrafíme. Väčšina krypto investorov má svoj príbeh, prečo do niektorej z kryptomien investuje.

Zrejme najznámejší príbeh je o bitcoine a tvrdých peniazoch. Na svete bude iba 21 miliónov bitcoinov a dopyt po tvrdej mene, ktorá sa dá prakticky okamžite s malými nákladmi poslať cez internet, bude narastať. Súvisí to aj s obmedzeniami finančnej komunikácie pod taktovkou EÚ, štátov či medzinárodných organizácií proti praniu špinavých peňazí.

Platobné systémy sa stávajú medzinárodným daňovým donucovacím systémom a dostávajú sa pod záťaž obrovskej byrokracie. Ak sa vás banka pýta, čo chcete predávať, predtým ako vám otvorí účet, alebo ak služba na akceptovanie karty chce presný popis toho, čo chcete predávať, niečo nie je v poriadku.

Správna odpoveď by mala byť „chcem ponúkať produkty a služby súkromným osobám a firmám a vy máte len sprocesovať platbu, a do toho, čo si predávame, vás nie je nič”.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.