15. júna, 05:43

Podarí sa Tampe s Erikom Černákom zisk tretieho Stanleyho pohára po sebe?

Podarí sa Tampe s Erikom Černákom zisk tretieho Stanleyho pohára po sebe?Foto: Tampa Bay/FB

V noci zo stredy na štvrtok, dve hodiny po polnoci nášho času, sa začnína finálová séria NHL. O najdôležitejších prednostiach oboch tímov píše Matúš Zajac.

Tretie finále v troch rokoch po sebe, už dvakrát získali hokejisti Tampy Bay Lightning Stanleyho pohár, podarí sa im to aj tento rok? Naposledy sa niečo podobné podarilo New York Islanders v roku 1982, Ostrovania dokonca získali štvrtý titul po sebe aj v nasledujúcom roku 1983. O piaty v rade ich v roku 1984 pripravil Edmonton Oilers so skvelým Waynom Gretzkym.

Má na niečo podobné dnes Tampa?

Uvidíme. Niekoľko predností pred svojím súperom určite má. Celú sezónu si s mierne zmeneným kádrom akoby udržovali odstup od súperov niekde v strede tabuľky východnej konferencie. Nič nenaznačovalo, že by mali smerovať až do finále ligy a útočili na Stanleyho pohár. 

Nepreženiem, keď poviem, že pre súperov v play-off boli prekvapením. Darmo, play-off je úplne iná súťaž, v ktorej často rozhodujú maličkosti. Už po prvom kole s Torontom mali v podstate na mále, len kúsok šťastia im pomohol k postupu do druhého kola.

Tam Tampu čakal víťaz základnej časti – Florida Panthers. Táto séria sa skončila absolútnym zlyhaním Pantherov, prehrali 0:4 na zápasy. Pre Tampu to bolo znamenie, že mužstvo okolo Andreja Vasilevského, najlepšieho brankára na planéte, sa opäť zomklo. Vidieť to na neuveriteľných výkonoch a obetavosti, ktorou odvtedy ničí svojich súperov.

Slovenského diváka len teší, že v tíme si vytvoril výbornú pozíciu aj náš obranca Erik Černák. Patrí k najlepším v blokovaní striel a nebojí sa atakovať hlavné hviezdy súperov.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.