12. júna, 12:11

Moc a jej pokušenie

Moc a jej pokušenieJeho Eminencia kardinál Dominik Duka a laureát Ceny svätého Vojtecha Vladimír Palko. Foto: J. Daniška

Pražský spolok Patrimonium Sancti Adalberti udelil tento víkend Vladimírovi Palkovi Cenu svätého Vojtecha. Cenu mu odovzdal Jeho Eminencia kardinál Dominik Duka, ktorý mal zároveň aj záštitu nad konferenciou, ktorá sa pri tejto príležitosti konala. Vladimír Palko predniesol prejav, ktorý uverejňujeme v plnom znení.

Vážené dámy, vážení páni, milí členovia Patrimónia svätého Vojtecha, priatelia!

Dovoľte mi, aby som vás srdečne pozdravil. Je pre mňa česť, že môžem byť vo vašej spoločnosti, a to dokonca pri takejto príležitosti. Ďakujem za ocenenie, ktorého sa mi od vás dostalo.

Klamal by som, keby som predstieral, že ma to neteší. Teší ma to. Patrí sa však, aby laureát preukázal i skromnosť, podľa možnosti nie predstieranú, preto predsa len chcem poznamenať, že o sebe zvyknem hovoriť ako o chlapcovi z malej dediny, a preto si kladiem otázku, či si prijatím ocenenia neobúvam topánky, ktoré sú mi priveľké. Skrátka, vyslovujem nádej, že ctené Patrimonium Sancti Adalberti sa pri udelení ocenenia nepomýlilo.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.