11. júna, 07:05

Islamský terorizmus? Nie. Írsky prezident spojil útok na kostol v Nigérii s klimatickou zmenou

Islamský terorizmus? Nie. Írsky prezident  spojil útok na kostol v Nigérii s klimatickou zmenouMichael Higgins. Foto: Facebook

Írsky prezident Michael Higgins, zdá sa, našiel príčinu tohtotýždňového teroristického útoku na katolícky kostol v Nigérii skôr ako úrady. Krvavý incident, ktorý si počas kresťanského sviatku vyžiadal desiatky obetí vrátane mnohých detí, pomerne priamo spojil s klimatickou zmenou. K zodpovednosti za masaker sa doposiaľ nikto neprihlásil.

V nedeľu 5. júna v doobedňajších hodinách vtrhli počas omše do katolíckeho kostola svätého Františka Xaverského v meste Owo v štáte Ondo na juhozápade Nigérie teroristi, ktorí spustili streľbu a zabili najmenej 50 ľudí. Nezanedbateľnú časť mali tvoriť deti.

Útok sa odohral v čase, keď tamojší kresťania slávili sviatok Zoslania Ducha Svätého, čo je pre katolíkov tretí najvýznamnejší sviatok počas cirkevného roka. Aj preto bol svätostánok v čase útoku plný ľudí.

Tento krvavý čin bol najsmrteľnejším útokom na kostol v Nigérii za posledné roky a priniesol druh násilia zvyčajne sa vyskytujúceho na severe štátu do relatívne pokojnej oblasti tejto najľudnatejšej africkej krajiny.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.