11. júna, 07:06

Po špekuláciách o možnej pápežovej rezignácii sa odkladá apoštolská návšteva Afriky

Po špekuláciách o možnej pápežovej rezignácii sa odkladá apoštolská návšteva AfrikyPápež František. Foto: TASR/AP

V Ríme bol rušný týždeň. Začala platiť „revolučná“ ústava, pápež o vojne na Ukrajine hovoril s predsedníčkou Európskej komisie a českým premiérom. Šírili sa i klebety o Františkovej rezignácii.

František s ľútosťou oznámil, že odkladá plánovanú návštevu Afriky. Na začiatku júla mal ísť do Konžskej demokratickej republiky a Južného Sudánu. Cesta sa neruší, no nový termín ešte nie je známy. Pápežova návšteva Kanady na konci júla zatiaľ platí.

Rímsky biskup takto prijal radu lekárov, aby sa neohrozili výsledky aktuálne prebiehajúcej terapie jeho kolena. Správa oživila šíriace sa špekulácie o možnej Františkovej rezignácii a o následnom „konkláve“, teda zhromaždení kardinálov, ktoré zvolí jeho nástupcu. Sú to nepodložené klebety, komentovali mnohí, no uznali, že nik nechce premeškať možnú senzáciu, a tak sa špekulácia stáva správou.

Mnohí vatikanisti takzvanej „novinárskej kačici“ nevenovali pozornosť až do oznamu o odloženej ceste, nakoľko v Ríme sa preukázateľne diali mnohé iné veci. Tí, ktorí o možnom Bergogliovom odstúpení z Petrovho stolca písali, zväčša hneď podčiarkli, že je to nepravdepodobné, no azda je na tom niečo pravdy.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.