10. júna, 08:56

Matovičove politické obete

Matovičove politické obeteReprofoto: OĽaNO/FB

Pamätáte si ešte na tú fotku? Po zverejnení predvolebného videa z Cypru, kde posielal Igor Matovič Jaroslava Haščáka do basy a sľuboval, že v nemocniciach nemusí zbytočne zomierať 5-tisíc ľudí ročne. Aj po videu z Nice, kde sľuboval, že zabaví majetok Počiatkovi, Stromčekovi a podobným, krajina uverila, že dokáže poraziť Smer.

Ako dnes vie celá republika, poraziť Smer a vládnuť sú dve dosť odlišné veci. Najlepšie to zistili Matovičovi najbližší, tí, ktorí mu uverili najviac.

Matovič totiž dokáže ešte niečo. Vládne spôsobom, ktorý politicky likviduje jeho najbližších.

Najnovším príkladom, alebo skôr ešte stále otázkou, je, samozrejme, vzťah Matoviča s Hegerom. Zvlášť to platí po obvinení Mareka Kaňku, šéfa Tiposu.

Nie je to čierno-biely vzťah, Heger nie je ten rozprávkovo dobrý a Matovič zlý. Eduard Heger je biedny premiér, najslabší je v tom, kde mal byť najlepší – v jeho zásadách. Keď posledné dni sledujeme spor o Slovnaft a ruskú ropu, človek si s hanbou uvedomí, že keby Slovnaft nevlastnili Maďari, tak naša politická elita by ho snáď nechala aj skrachovať. Toľko nekompetentnosti a straty súdnosti, to sa v inej európskej krajine len tak nevidí. Heger si poľahky osvojuje cudzí cieľ za svoj vlastný, platí to pri EÚ aj pri liberáloch a ich agende.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.