9. júna, 12:27

Český premiér Fiala vo Vatikáne: Pápež si jasne uvedomuje nespravodlivosť ruskej agresie

Český premiér Fiala vo Vatikáne: Pápež si jasne uvedomuje nespravodlivosť ruskej agresieČeský premiér Petr Fiala po audiencii u pápeža. Foto: Bohumil Petrík

Český premiér Petr Fiala na audiencii u pápeža Františka hovoril najmä o vojne na Ukrajine. Štandardu odpovedal, ako vníma Františkove slová o štekote NATO pred bránami Ruska.

Český predseda vlády Petr Fiala sa stretol s pápežom Františkom na audiencii vo Vatikáne. Na schôdzke sa rozprávali najmä o aktuálnej vojne na Ukrajine. O schôdzke politik hovoril na následnej krátkej tlačovej konferencii na Námestí svätého Petra, a to s novinármi z českých médií a zo Štandardu.

Bola by vhodná pápežova návšteva na Ukrajinu? spýtala sa česká novinárka. Politik odvetil:

„Určite by mala význam a bez toho, aby som chcel interpretovať názory pápeža Františka, je to i jeho prianie navštivíť Ukrajinu. Ale na to musia byť podmienky po všetkých stránkach – a aj zdravotných.“

Pápež začiatkom mája v rozhovore pre taliansky denník povedal, že NATO „štekalo“ pred bránami Ruska. Čo si o tom myslí katolík a český premiér? To sa Štandard opýtal Petra Fialu.

Český premiér s novinármi. Foto: Bohumil Petrík
(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.