13. júna, 06:29

Situácia sa zhoršuje, potravinovú pomoc potrebujú najmä viacdetné rodiny a seniori, hovoria dobrovoľníci z Dunajskej Lužnej

Situácia sa zhoršuje, potravinovú pomoc potrebujú najmä viacdetné rodiny a seniori, hovoria dobrovoľníci z Dunajskej LužnejLukáš Haizer a Irena Synáková v Centre potravinovej pomoci v Dunajskej Lužnej. Foto: Matúš Zajac

Majú viac než sto klientov, ktorým poskytujú potraviny, drogériu či zdravotnícke potreby. Pomáhajú im pri tom potravinové reťazce, dobrovoľní darcovia i cirkvi. Napriek tomu nedokážu pomôcť všetkým, ktorí by to potrebovali, hovoria dobrovoľníci z občianskeho združenia Ostrov pomoci.

Počas dvoch pandemických rokov sa do popredia dostala pomoc druhým. Rastúci počet úzkostných porúch, depresií, adaptačných porúch či vzmáhajúce sa domáce násilie jasne poukázali na potrebu zvýšenia dostupnosti duševnej pomoci.

Ďalšou nemenej významnou oblasťou je však humanitárna pomoc sociálne slabším ľudom. Tú do praxe premietlo napríklad občianske združenie Ostrov pomoci. Jeho 90 členov už dva roky poskytuje v mikroregióne Podunajsko široké spektrum sociálnych služieb. Asi najvýraznejšie medzi nimi vyčnieva potravinová pomoc.

Výrazne pomáhajú cirkvi, obchodné reťazce aj dobrí ľudia

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.