9. júna, 06:03

Volajú to potratársky terorizmus a je ho stále viac. Tento týždeň vandali zničili už dve pro-life centrá

Volajú to potratársky terorizmus a je ho stále viac. Tento týždeň vandali zničili už dve pro-life centráZničené pro-life centrum v meste Asheville. Foto: facebook/MountainAreaPregnancyServices

V noci z pondelka na utorok vandali v USA podpálili dve centrá na pomoc tehotným ženám. Pokračujú aj protesty pred domami sudcov Najvyššieho súdu a útoky na bohoslužby. Niektorí preto už hovoria o potratárskom terorizme.

Už viac ako mesiac trvajú nepokoje, ktoré v USA spustilo zverejnenie predbežného rozsudku Najvyššieho súdu, ktorým sa má vrátiť jednotlivým štátom USA možnosť regulovať potraty. Len od začiatku tohto týždňa vandali zničili dve centrá na pomoc tehotným ženám.

Prvý prípad sa odohral v Armherste, čo je predmestie Buffala v štáte New York. Budovu organizácie s názvom CompassCare útočníci posprejovali, rozbili na nej okná a následne ju podpálili. Oheň poškodil niekoľko kancelárií, pri jeho hasení sa zranili dvaja hasiči. Organizácii tým vznikla škoda, ktorú jej riaditeľ Jim Harden odhadol na státisíce dolárov, pričom opravy podľa neho potrvajú mesiace. Zároveň zdôraznil, že organizácia bude aj naďalej poskytovať pomoc všetkým deťom a matkám, ktoré to potrebujú.

Podobná scéna sa odohrala približne v tom istom čase v meste Asheville v Severnej Karolíne, kde vandali poškodili budovu centra s názvom Mountain Area Pregnancy Services. Útočníci tu porozbíjali viacero okien a budovu posprejovali červeným sprejom. Kristi Brownová, ktorá je riaditeľkou centra pre CNA, na druhý deň po incidente uviedla, že zamestnancom sa už podarilo vyčistiť polovicu budovy, no celkové škody stále nie sú vyčíslené.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.