8. júna, 11:32

Ceny palív opäť stúpli. A to aj na Slovnafte, ktorý mal dať Matovičovi sľub. Tankujeme za sumy ako Nemci

Ceny palív opäť stúpli. A to aj na Slovnafte, ktorý mal dať Matovičovi sľub. Tankujeme za sumy ako NemciSumy na čerpacích staniciach Slovnaftu 08.06.2022. Foto: Archív

Na Slovensko udrela ďalšia vlna zdražovania pohonných hmôt. Týka sa aj pobočiek našej rafinérie Slovnaft, hoci podľa májových slov šéfa rezortu financií zvyšovať ceny nemala. O zatiahnutí ručnej brzdy po vzore okolitých štátov naša vláda hovorí už dlhšie, no reálny posun v zlacňovaní nenastal. Výsledkom pasivity je, že v súčasnosti tankujeme za podobné sumy ako Nemci.

Keď minister financií Igor Matovič presne pred tromi týždňami predstavil novú daň na ruskú ropu, okrem iného uviedol, že na cenách palív by sa prejaviť nemala. Odvolával sa na sľub nášho jediného spracovateľa Slovnaftu a „gentlemanskú dohodu“ o tom, že súčasné sumy zvyšovať nebude.

Slovnaft naopak v rovnakom období prostredníctvom svojho hovorcu Antona Molnára uviedol, že aj naďalej bude uplatňovať svoju cenotvorbu na základe trhových princípov, na základe vývoja na medzinárodných, ako aj lokálnych trhoch v súlade s princípmi hospodárskej súťaže.

O tom, kto z nich vravel takpovediac do vetra, svedčí aj čerstvý vývoj na čerpacích staniciach menovaného spracovateľa. Z utorka na stredu totiž opäť zvýšil ceny za liter nafty a liter benzínu zhodne o tri eurocenty.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.