7. júna, 15:57

Republika nechce byť proruská, Marčeka vylúčili z vedenia strany. Sú to nacisti, hromží Marček

Republika nechce byť proruská, Marčeka vylúčili z vedenia strany. Sú to nacisti, hromží MarčekPeter Marček. Foto: Marko Erd/TASR

AKTUALIZOVANÉ Bývalého poslanca Petra Marčeka vylúčili z predsedníctva hnutia Republika. Čoskoro zrejme skončí aj v samotnej strane. Podľa informácií Štandardu bol Marček pre vedenie Republiky príliš proruský. Marček v reakcii vraví, že precenil svoj odhad, podľa ktorého sa exčlenovia ĽSNS zmenili. Skloňuje aj pretrvávajúce nacistické prvky v strane.

Niekdajšieho poslanca Petra Marčeka vylúčili z predsedníctva hnutia Republika. Štandardu to potvrdil samotný politik s tým, že uvažuje aj o odchode zo strany, prípadne očakáva skoré vylúčenie.

K vylúčeniu z vedenia malo podľa Marčekových slov prísť na sneme hnutia, ktorý sa konal 28. mája v Detve. Snem organizoval nezaradený poslanec za Republiku Miroslav Suja.

„Pár dní predtým som sa stretol s pánom Uhríkom, ktorý mi povedal – povedal to tak rafinovane –, že členská základňa trvá na tom, aby som bol vylúčený z predsedníctva,“ uviedol.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.