7. júna, 12:31

Záborská: Gyimesiho podporujem. Ak by zákaz vlajok otvoril na klube, pripravili by sme dobrý návrh

Záborská: Gyimesiho podporujem. Ak by zákaz vlajok otvoril na klube, pripravili by sme dobrý návrhNa snímke poslankyňa NR SR Anna Záborská (OĽaNO) počas rokovania 48. schôdze Národnej rady SR 9. novembra 2021 v Bratislave. Foto: Jakub Kotian/TASR

Koaličná poslankyňa Anna Záborská podporuje návrh obmedziť vyvesovanie dúhových vlajok. V odozve na polemiku okolo návrhu zákona z dielne Tomáša Tarabu a Györgya Gyimesiho uviedla, že ju mrzí, že jej kolega z OĽaNO túto otázku neotvoril na poslaneckom klube, keďže spolu by vraj pripravili dobrý návrh.

Šéfka Kresťanskej únie Anna Záborská sa postavila za návrh koaličného kolegu z OĽaNO Györgyho Gyimesiho, ktorý chce spolu s nezaradeným opozičníkom Tomášom Tarabom zakázať umiestňovanie dúhových vlajok na štátne a iné verejné budovy.

„Prijatie takéhoto zákona podporujem. Prijali ho viaceré demokratické štáty,“ uviedla Záborská pre spravodajský web Aktuality. Političku však mrzí, že Gyimesi túto otázku neotvoril na poslaneckom klube, keďže spolu by vraj pripravili dobrý návrh.

„Ja si myslím, že vyvesovať by sa mali len oficiálne vlajky. Vlajky vyvesené pred alebo na verejných budovách nemajú slúžiť na propagandu nikoho a ničoho, ale sú prejavom jednak vlastenectva či lokálpatrotizmu alebo úcty k návšteve,“ pokračovala pre Aktuality.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.