8. júna, 06:19

Nová hra pre deti Nebojsa v SND: spojiť dve rozprávky do jednej nebol pre Feldeka žiaden problém

Nová hra pre deti Nebojsa v SND: spojiť dve rozprávky do jednej nebol pre Feldeka žiaden problémFoto: Ctibor Bachratý/SND

Slovenské národné divadlo uviedlo poslednú činohernú premiéru v tejto divadelnej sezóne. Nezabudlo ani na najmenších divákov a posledná inscenácia je určená práve pre nich. V predstavení sa stretnú dve rozprávkové postavy.

Autorom novej divadelnej hry s názvom Nebojsa je Ľubomír Feldek, ktorý sa inšpiroval dvomi najznámejšími rozprávkarmi Hansa Christiana Andersena a Pavla Dobšinského. I keď názov hry je Nebojsa, hlavní hrdinovia sú dvaja, Nebojsa a Maruška z rozprávky O dvanástich mesiačikoch.

S ideou spojenia dvoch rozprávok do jednej prišiel režisér Ondrej Spišák, ktorý oslovil Feldeka: „Zdá sa mi zaujímavé sledovať osudy dvoch hrdinov, ktoré sa neprelínajú ani neovplyvňujú a na záver sa stretnú. Ale nemyslím to ako zadanie pre teba. To je len môj nápad a som zvedavý, čo si o ňom myslíš,“ zneli slová Spišáka v ich korešpondencii.

Feldekovi sa spojenie dvoch hrdinov do jednej rozprávky pozdávalo aj preto, aby si ľudia nezamieňali novú rozprávku Nebojsa s rozprávkou Ako sa Lomidrevo stal kráľom, ktorá sa dlhé roky hrá na doskách Slovenského národného divadla.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.