6. júna, 16:01

Spor Depp – Heardová: Na súde neboli zdolané ženy, prehrala konkrétna osoba

Spor Depp – Heardová: Na súde neboli zdolané ženy, prehrala konkrétna osobaJohnny Depp na súde. Foto: TASR/AP

V reakcii na proces Heardovej a Deppa sa vyrojili komentáre, ktoré súdnemu sporu prisudzujú svetodejný význam. To síce povedať môžeme, ale bola by to chyba.

Spor Amber Heardovej a Johnnyho Deppa, ktorý prerástol do súdnej reality show, bol okrem iného veľkolepou mediálnou udalosťou. V roku 2016 podala herečka žiadosť o rozvod a súd Deppovi zakázal, aby sa k nej približoval. Nasledovali dva roky, v ktorých mala Heardová podľa svojich slov zakúsiť zlobu, ktorou spoločnosť trestá ženy za to, že sa postavili vplyvnému mužovi. Jedno z rozhodujúcich dejstiev sa odohralo na stránkach Washington Post: Amber Heardová tu v roku 2018 publikovala editoriál, v ktorom poznamenala, že sa cíti byť obeťou domáceho násilia. Meno Johnnyho Deppa síce nepadlo, ale poukaz na bývalého manžela bol zjavný.

O ďalšie dejstvo sa postaral britský bulvárny denník The Sun, ktorý Deppa nazval slovom wife beater, teda človekom mlátiacim manželky. Herec podal na šéfredaktora žalobu, súd však prehral. Ďalšiu žalobu podal na Heardovú, ktorú vinil z poškodenia dobrého mena a ušlých profesijných ponúk. Žiadal od bývalej manželky 50 miliónov dolárov. Heardová ho na oplátku zažalovala za to isté, ale žiadala dvojnásobok.

Porota rozhodla v prospech Deppa

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.