6. júna, 10:51

Útok na kresťanov v Nigérii si vyžiadal najmenej 50 mŕtvych. Značnú časť tvoria deti

Útok na kresťanov v Nigérii si vyžiadal najmenej 50 mŕtvych. Značnú časť tvoria detiKostol sv. Františka Xaverského v meste Owo. Foto: FB/Antonio Tajani

Najmenej 50 ľudí bolo zabitých počas teroristického útoku na katolícky kostol v meste Owo na juhozápade Nigérie. Útok sa odohral počas nedeľnej omše, značnú časť mŕtvych tvoria deti.

Katolíci včera slávili sviatok Zoslania Ducha Svätého. Je to sviatok, ktorý je plný radosti, ale v Nigérii je plný smútku a krvi nevinných obetí. V nedeľu 5. júna v doobedňajších hodinách vtrhli počas omše do katolíckeho kostola svätého Františka Xaverského v meste Owo v štáte Ondo na juhozápade Nigérie teroristi, ktorí spustili streľbu a zabili najmenej 50 ľudí. CNA informuje, že útočníci mali na miesto doraziť na motorkách, pri útoku boli údajne použité aj výbušniny. Masakra má také rozmery, že Facebook blokuje zdieľanie niektorých videí z vraženia. Napríklad toto video nie je možné doplniť do článku.

Na sociálnych sieťach sa najskôr šírili obavy, že teroristi mali so sebou vziať aj rukojemníkov, no miestne autority to neskôr vyvrátili. Lekári z dvoch nemocníc v meste však potvrdili, že o život prišlo množstvo detí. Presné čísla momentálne nie sú známe, keďže úrady zatiaľ neinformovali o presnom počte obetí ani zranených.

Útok sa odohral na slávnosť Zoslania Ducha Svätého, čo je pre katolíkov tretí najvýznamnejší sviatok počas cirkevného roka. Aj z toho dôvodu bol kostol v čase útoku plný ľudí. Na sociálnych sieťach sa následne objavilo viacero videí a fotografií z miesta činu.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.