5. júna, 11:33

Lavrov: Sankcie na vývoz ropy nemajú vplyv. Naopak, Rusko tento rok očakáva výrazný rast ziskov

Lavrov: Sankcie na vývoz ropy nemajú vplyv. Naopak, Rusko tento rok očakáva výrazný rast ziskovSergej Lavrov. Foto: TASR/AP

Západné sankcie voči Rusku nebudú mať žiadny vplyv na vývoz ruskej ropy, uviedol cez víkend ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Naopak, v tomto roku očakáva vysoký rast ziskov Ruska z dodávok energií. Informuje o tom Reuters.

„Vzhľadom na úroveň cien, ktorá je výsledkom politiky západných štátov, náš rozpočet neutrpel žiadne straty,“ citovalo ruské ministerstvo zahraničných vecí Lavrovove vyjadrenia pre bosniansko-srbskú televíznu stanicu. „Naopak, tento rok sa naše zisky z exportu energií výrazne zvýšia,“ dodal.

V pondelok (30. 5.) sa lídri členských štátov Európskej únie dohodli na výraznom zredukovaní dovozu ruskej ropy do EÚ do konca tohto roka. Čiastočné ropné embargo je ďalším zo sankčných opatrení proti Ruskej federácii za jej vojnu na Ukrajine.

Podľa Lavrova je však dopyt po rope vo svete vysoký a Rusko sa podľa toho zariaďuje. Ako uviedol, Rusi majú alternatívne trhy, na ktorých im predaj ropy rastie.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.