4. júna, 10:13

Putin verí, že Západ mrkne ako prvý. Hodlá využiť ekonomické zbrane, stavia na drahé energie a vlnu utečencov

Putin verí, že Západ mrkne ako prvý. Hodlá využiť ekonomické zbrane, stavia na drahé energie a vlnu utečencovVladimir Putin. Foto: TASR/AP

Ruský prezident sa pravdepodobne chystá krajinám Západu spôsobiť ekonomické problémy a blokádou obilia vyvolať utečeneckú krízu. Hospodárska situácia v Rusku však vôbec nie je priaznivá.

Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin, ktorý pred vyše sto dňami spustil inváziu na Ukrajinu, sa podľa zdrojov denníka Washington Post bude snažiť využiť zbrane ekonomického sveta. Cieľom má byť oslabenie podpory napadnutej krajiny zo strany Západu.

Západné krajiny, Spojené štáty americké a členovia Európskej únie, uštedrili Moskve rad úderov v podobe sankcií, ktoré mali za cieľ oslabiť hospodárstvo krajiny. Zdá sa, že Putin sa teraz chystá vrátiť ranu a z dlhodobého hľadiska ráta s výhrou, tvrdia zdroje z radov ruských elít.

Slabinou západných lídrov sú podľa Putina volebné obdobia a „verí, že verejná mienka sa môže zmeniť počas jediného dňa“ a „Západ mrkne ako prvý”. „Nálada v Kremli je taká, že nemôžeme prehrať – bez ohľadu na to, čo nás to bude štát,“ dodal zdroj z Moskvy.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.