5. júna, 06:28

Kto je Matt Walsh, nová hviezda amerických konzervatívcov

Kto je Matt Walsh, nová hviezda amerických konzervatívcovMatt Walsh. Foto: facebook

Komentátor denníka Daily Wire a hlavná postava filmu Čo je to žena, je na Slovensku neznámy. V Amerike jeho popularita raketovo rastie.

Matt Walsh je typickým príkladom toho, čomu sa hovorí self-made man. Ako sám píše, na základnej ani strednej škole mu štúdium vôbec nešlo. Jediné, čo vedel, bolo písať, aj keď ani to nezvládal bez gramatických chýb. Školu neznášal natoľko, že mu ani nenapadlo ísť študovať na univerzitu. No aj napriek tomu to dotiahol na jedného z popredných konzervatívnych komentátorov.

Walshova kariéra sa vďaka hlboko položenému hlasu začala v rádiách. Odtiaľ odišiel do televízie, aby napokon v roku 2017 zakotvil v redakcii portálu Daily Wire, ktorý dva roky predtým založil iný populárny konzervatívny komentátor Ben Shapiro. Walsh sa tu postupne prepracoval na jedného z hlavných autorov. Dnes je viac ako píšuci autor známy skôr ako autor podcastu s názvom The Matt Walsh Show, kde každý deň komentuje aktuálne udalosti.

A aj keď Walsha širšie konzervatívne publikum registruje už dlhší čas (aj vďaka dvom knihám, ktoré predtým napísal), jeho hviezda začala silnejšie žiariť najmä v poslednom roku. Dopomohla mu k tomu najmä jeho téza, že ľavica nedokáže odpovedať na banálnu otázku, čo je to žena. O tom, ako Walsh s touto otázkou obchádzal vedcov, politikov či aktivistov, vznikol film, o ktorom sme viac písali v samostatnom článku. K téme dodajme už len to, že film sa stal jedným z najpopulárnejších titulov v USA aj napriek tomu, že mainstreamové médiá ho úplne odignorovali.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.