3. júna, 21:24

Polícia začala v súvislosti s nehodou vlaku pri Vrútkach trestné stíhanie

Polícia začala v súvislosti s nehodou vlaku pri Vrútkach trestné stíhanieNehoda vlakov pri Vrútkach. Zdoj: Polícia SR

AKTUALIZOVANÉ Polícia začala v súvislosti s piatkovou (3. 6.) zrážkou rušňa s osobným vlakom pri Vrútkach trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

K nehode došlo v piatok pred 19.00 h na železničnej trati medzi Varínom a Vrútkami. „Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k zrážke manipulačného rušňa so stojacim osobným vlakom. Na miesto železničnej nehody ihneď vyslali všetky dostupné policajné hliadky aj tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti  Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline,“ uviedla Kremeňová.

Po železničnej nehode na mieste záchranári ošetrili spolu 74 osôb, z toho 34 ľudí transportovali do okolitých nemocníc. „Ľahko sa zranilo 59 osôb, stredne ťažko 11 ľudí a štyri osoby boli zranené ťažko,“ ozrejmila Kremeňová.

Pokiaľ ide o ľahšie zranenia, išlo najmä o zlomeniny dolných končatín, kľúčnych kostí, pomliaždenia hrudníka. „Zranení pacienti, ktorí nevyžadovali liečbu, boli prepustení domov. Jeden z rušňovodičov je v stabilizovanom stave, utrpel poranenia hlavy a končatín,“ uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).

Šéf rezortu zdravotníctva podotkol, že vzhľadom na charakter nehody je veľmi dobré, že nedošlo k fatálnym následkom. Vyzdvihol promptnú reakciu okolitých nemocníc.

Hmotnú škodu následkom nehody podľa nej vyčíslili na dva milióny eur. „Presné príčiny, ako aj okolnosti železničnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala.  

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) o príčinách nehody v piatok nechcel špekulovať, bude to podľa neho na vyšetrovateľoch. Na mieste sa ešte v neskorých nočných hodinách mali podľa jeho informácií nachádzať inšpektori Železničnej spoločnosti Slovensko, Železníc SR a vyšetrovatelia Policajného zboru. „Hneď, ako budeme poznať výsledky vyšetrovania, určite budeme o tejto nehode podrobne informovať,“ zdôraznil.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.