4. júna, 06:16

Dublin má novú dúhovú vlajku. Myslí nielen na gayov, lesby, černochov či trans, ale aj na Ukrajinu

Dublin má novú dúhovú vlajku. Myslí nielen na gayov, lesby, černochov či trans, ale aj na Ukrajinu

Organizátori dublinského pochodu sexuálnych menšín predstavili inovovanú podobu dúhovej vlajky. Okrem už známych súvisiacich motívov týkajúcich sa aj práv transľudí a etnických menšín obsahuje aj farby ukrajinskej bikolóry.

Prihlásiť sa ku všetkým moderným naratívom progresívneho hnutia naraz nie je jednoduché. V írskej metropole Dublin sa však tejto úlohy zodpovedne zhostili a výsledkom je úplne nová vlajka, ktorá vyjadruje podporu trans komunite, hnutiu za práva černochov a farebných ľudí, LGB skupinám a Ukrajine.

Pestrofarebný dizajn, ktorý by závidela nejedna paleta aktívneho maliara, predstavili oficiálni organizátori dublinského LGBTQ+ pochodu na svojom webe. Sponzorom každoročného podujatia je írska vláda a takisto mnohé nadnárodné súkromné spoločnosti. Pride festival sa tam uskutoční v rozmedzí 22. až 26. júna.

Kuriozitou je, že známy portál na overovanie faktov Snopes.com iba tento týždeň vyvracal iný virálny príspevok, podľa ktorého boli farby ukrajinskej zástavy oficiálne pridané do dizajnu novej vlajky hrdosti. Tento odlišný príspevok v utorok označil za hoax.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.