5. júna, 06:31

Ukrajinská pšenica sa nesmie stať zbraňou. Naše zbrane sú modlitba a pôst, hovorí pápež

Ukrajinská pšenica sa nesmie stať zbraňou. Naše zbrane sú modlitba a pôst, hovorí pápežPápež zdraví veriacich na generálnej audiencii. Foto: AP/TASR

Pápežova mierová diplomacia s výraznou duchovnou podporou pokračovala. František sa modlil ruženec s ukrajinskou rodinou, vyzdvihol mierotvornú rolu náboženstiev a varoval, aby sa z ukrajinskej pšenice nestala zbraň.

Argentínsky pontifik Jorge Bergoglio sa opäť vyjadril slovami a gestami proti vojne na Ukrajine. Na generálnej audiencii vyslovil obavy o blokáde vývozu obilia z Ukrajiny:

„Apelujem na to, aby sa vynaložilo maximálne úsilie na vyriešenie tohto problému a aby sa zaručilo univerzálne ľudské právo na výživu. Prosím, nepoužívajte pšenicu, základnú potravinu, ako vojnovú zbraň!“

Pápež František tiež vyslal osobitný „znak nádeje pre svet, ktorý sužuje konflikt na Ukrajine“ a aj ďalšie prebiehajúce vojny. Modlitbou ruženca ukončil mariánsky mesiac v mariánskej Bazilike Santa Maria Maggiore. Podľa Vatikánu sa pred sochou Panny Márie spolu s Františkom modlila ukrajinská rodina, vojnoví kapláni a osoby, ktoré poznajú obete vojny. Najvyšší veľkňaz katolíckej cirkvi prosil Ježišovu matku, aby „zmierila srdcia plné násilia a pomsty (a) korigovala myšlienky zaslepené túžbou po ľahkom zbohatnutí“:

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.