3. júna, 06:23

Prieskum: Sú voliči spokojní s premiérom Hegerom?

Prieskum: Sú voliči spokojní s premiérom Hegerom?Slovenský premiér Eduard Heger hovorí pred príchodom na dvojdňový mimoriadny summit prezidentov a premiérov krajín Európskej únie o vojne na Ukrajine a energetickej situácii v EÚ 30. mája 2022 v Bruseli. Foto: TASR/AP

Vnímanie premiérskych kvalít Eduarda Hegera (OĽaNO) rozdeľuje Slovákov. Kým polovica si myslí, že je dobrým predsedom vlády, takmer rovnaká skupina to vidí opačne. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV JOJ Na hrane.

Z 1 000 respondentov, ktorí sa medzi 10. a 16. májom zúčastnili prieskumu, si 50 percent myslí, že Heger je dobrým premiérom, 15,1 percenta je pritom o tom presvedčených, 34,9 percenta sa k tomu prikláňa.

Naopak, 46,2 percenta respondentov nevníma Hegera ako dobrého premiéra, jednoznačne negatívne ho hodnotí 26,3 percenta a skôr negatívne 19,9 percenta opýtaných.

V prieskume sa nevedelo alebo nechcelo na otázku vyjadriť 3,8 percenta respondentov.

Zo zozbieraných dát prieskumu ďalej vyplynulo, že pozitívnejšie vnímajú premiéra Hegera ženy, vzdelanejší ľudia, obyvatelia Trnavského, Bratislavského, Nitrianskeho a Banskobystrického kraja, občania maďarskej národnosti a voliči koalície.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.