3. júna, 14:16

V Amerike natočili film, ktorý dvíha genderistov zo stoličiek

V Amerike natočili film, ktorý dvíha genderistov zo stoličiekWhat is a Woman. Foto: Dailywire.com

Matt Walsh sa rozhodol prijať hodenú rukavicu, konfrontuje aktivistov, psychiatrov, transrodových ľudí, ktorí si nechali zmeniť sexuálne orgány. Kladie im banálnu otázku: čo je to žena?

Matt Walsh je komentátor amerického portálu Daily Wire, ktorý rok hľadal odpoveď na otázku, čo je to žena? Podľa toho pomenoval aj svoj film, ktorého premiéra sa uskutočnila v stredu 1. júna. V deň, keď sa začal aj takzvaný pride month, teda mesiac organizovaný dúhovým hnutím. Termín premiéry, samozrejme, nebol náhodný. Zámerov je vo filme viac a treba povedať, že film úplne inak nastoľuje tému a debatu, sviežo a ostro. Presne to verejná debata potrebuje.

Walsh vystupuje decentne, mierne a pokojne. Jeho otázky ale provokujú. Sú jednoduché a idú priamo k meritu veci, dokáže pohotovo reagovať. V strete s ideológiou pri tom iskrí. A má humor. Walsh a jeho štáb gender aktivistov podpichli aj tým, že v deň premiéry zverejnili na sociálnych sieťach krátku scénku z filmu, na ktorej vidieť skupinu afrických domorodcov, ktorí sa smejú na možnosti zmeny pohlavia. V Amerike to má malý bonus, skúste ich z niečoho obviniť a nebyť podozrivý z rasizmu.

Video aj pútavý trailer k filmu sa stali virálnymi, aj preto transgender aktivisti v čase online premiéry spustili na stránku Daily Wire hackerský útok. Ako uvádza aj portál, hackeri mnohým znemožnil vidieť film v premiére, no aj napriek tomu to bola najúspešnejšia premiéra filmu v histórii tohto portálu, pričom Daily Wire zaznamenal aj najvyšší nárast počtu predplatiteľov.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.