3. júna, 06:14

Dúhová vlajka je symbol odporujúci ústavnej definícii manželstva

Dúhová vlajka je symbol odporujúci ústavnej definícii manželstvaFoto: Ivan Korčok/FB

V celej diskusii nezaznel ešte jeden argument. Slovenská ústava nehovorí len to, že sa neviažeme na žiadnu ideológiu, ale zároveň definuje a chráni aj manželstvo ako zväzok muža a ženy. Píše Patrik Daniška.

Zákaz dúhových vlajok na štátnych a verejných budovách, osobitne budovách veľvyslanectiev a verejného ochrancu práv, je úplne na mieste. Dúhová vlajka je symbol LGBTI+ hnutia, ktoré prakticky v celom svete presadzuje zmenu definície manželstva tak, aby zahŕňala aj páry rovnakého pohlavia.

Presne pre tieto tlaky sme do ústavy doplnili výslovnú definíciu manželstva ako jedinečného zväzku muža a ženy. Všetky štátne orgány musia rešpektovať ústavu, preto vyvesiť dúhovú vlajku alebo iný symbol, ktorý okrem iného odporuje ústavnej definícii manželstva, je podrývaním noriem našej ústavy.

Navyše, ústava tiež hovorí, že Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a tiež že manželstvo je pod ochranou zákona. Jedným z takých zákonov, ktorý bude všestranne chrániť manželstvo a jeho ústavnú definíciu, by práve mal byť aj zákon, ktorý zabráni zneužívaniu verejných inštitúcií na presadzovanie symbolov odporujúcich ústavnej definícii manželstva.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.