2. júna, 10:45

Polícia sa prihlásila k LGBT mesiacu hrdosti. Obrázok s dúhovým motívom neskôr stiahla

Polícia sa prihlásila k LGBT mesiacu hrdosti. Obrázok s dúhovým motívom neskôr stiahlaFoto: FB/Polícia SR

AKTUALIZÁCIA Polícia SR zverejnila na sociálnej sieti status, ktorý možno interpretovať ako podporu LGBT komunity. Hoci ju vo svojom príspevku priamo nezdôrazňuje, zodpovedá tomu priložený obrázok siluet ľudí v dúhových farbách [polícia ho neskôr stiahla a vymenila za svoje logo a následne za iný obrázok, pôvodný obrázok vidno na ilustračnej fotke tohto článku, pozn. red.] a načasovanie statusu – prevažne jún, ktorý sa práve začína, sa totiž vo svete označuje ako takzvaný Pride Month (mesiac hrdosti).

„Netolerantnosť voči druhým sa odohráva nielen v osobnom styku v školských laviciach alebo vo svete dospelých, ale tiež na internete. Polícia pravidelne zaznamenáva prípady, keď sa prípady šikany končia predovšetkým u tínedžerov tými najtragickejšími následkami. Je preto dôležité o šikane a jej hrozbách hovoriť neustále,“ píšu muži zákona.

„Výsmech na základe vzhľadu, náboženského presvedčenia, pohlavia, fyzickej indispozície, menších zručnosti v danej oblasti, sexuálnej orientácie a ďalších odlišných znakov nepatrí do našej spoločnosti, a preto preventisti a preventistky Policajného zboru robia dlhodobo všetko pre to, aby posilňovali vzájomnú toleranciu už u mladšej generácie,“ dodáva.

Príspevok ozbrojeného zboru prichádza v období, keď sa politici, ale aj laická či odborná verejnosť vo veľkej miere zaoberajú poslaneckým návrhom na zákaz zobrazovania dúhovej symboliky na budovách verejných inštitúcií. To by sa týkalo aj sídiel polície.

Facebooková stránka polície je suverénne najviac populárnou stránkou svojho druhu na Slovensku. Sleduje ju takmer pol milióna používateľov. Administrátori stránky – predovšetkým jej subdomény Hoaxy a podvody – pomerne otvorene a dlhodobo šíria progresivistické naratívy.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.