2. júna, 11:59

Keď národnostné vášne rozdúchavajú liberáli

Keď národnostné vášne rozdúchavajú liberáliSlovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Foto: TASR/Agerpres

Ivan Korčok kritizoval návrh konzervatívneho poslanca Györgya Gyimesiho za zákaz dúhových vlajok na štátnych budovách. Korčokov útok nebol vedený vo vecnej alebo ideologickej rovine, ale v nacionalistickej. A to je zaujímavá novinka.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok, mainstreamom oceňovaný ako hlas rozumu v koalícii, kritizoval poslanca OĽaNO Györgya Gyimesiho za to, že spoločne s opozičným poslancom Tomášom Tarabom predložili návrh zákona, ktorý by viedol k zákazu umiestňovania dúhových vlajok a symbolov LGBT hnutia na štátnych budovách.

Korčokovi sa nepáči, že Gyimesi návrh predložil spoločne s politikom, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke ĽSNS. Tiež mu vyčíta, že tento krok spravil bez vedomia strany OĽaNO. Minister Korčok je pri tejto kritike v práve. Škoda, že pri vecných argumentoch neskončil.

Korčok si hneď na začiatku svojho vyjadrenia postavil argumentačného „slameného panáka“, keď napísal, že nevidí dôvod „vešať“ alebo „ukrižovať“ tých, ktorí sa postavia za svoju inakosť.

Návrh zákona dvojice poslancov nielenže žiadne represie voči ľuďom inej sexuálnej orientácie nenavrhuje, obmedzuje sa iba na zákaz vyvesovania symbolov sexuálnej orientácie na budovách štátnych inštitúcií.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.