1. júna, 16:25

Dúhové vlajky na štátnych budovách: Korčok napadol Gyimesiho a hovorí o zákaze symbolov Felvidéku

Dúhové vlajky na štátnych budovách: Korčok napadol Gyimesiho a hovorí o zákaze symbolov FelvidékuSlovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok počas podpisovania obrannej dohody s USA vo Washingtone. Foto: TASR/AP

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok tvrdo kritizoval návrh poslancov Györgya Gyimesiho a Tomáša Tarabu, ktorý by viedol k zákazu umiestňovania dúhových vlajok a symbolov LGBT hnutia na štátnych budovách. Boris Kollár návrh podporil, keď povedal, že na štátne budovy nepatria ani dúhové, ani križiacke vlajky.

Ivan Korčok (SaS) spochybňuje, že vešanie dúhových vlajok na štátnych budovách treba zakázať. „Úprimne, ja nevidím hlavne žiadny dôvod ‚vešať’ alebo rovno ukrižovať tých, ktorí sa takto rozhodnú postaviť sa za inakosť a nediskrimináciu. Toto je predsa v súlade s ústavou,“ vyjadril sa minister zahraničných vecí.

Korčok sa tak odmietavo postavil k návrhu poslancov Györgya Gyimesiho (OĽaNO) a Tomáša Tarabu (nezaradený), aby bolo zakázané umiestňovanie symbolov ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie na budovy verejných inštitúcií. Poslanci argumentujú, že štátne orgány a inštitúcie nie sú miestom, kde sa má presadzovať určitá ideológia. Zároveň tvrdia, že takéto prejavy polarizujú spoločnosť a nepriamo diskriminujú občanov s iným názorom.

Pripomeňme, že Gyimesiho zákon by zakazoval vyvesenie dúhovej vlajky aj na budovách slovenských ambasád v zahraničí, ako sa to stalo v roku 2016 v Budapešti počas veľvyslanca Rastislava Káčera. Ivan Korčok bol vtedy štátnym tajomníkom vo vláde Smeru, SNS a strany Most-Híd.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.