V častiach amerických štátov Idaho a Washington pristúpi internetová spoločnosť Your T1 WIFI k zrušeniu prístupu na sociálne siete Facebook a Twitter. Reaguje tak podľa svojich slov na sťažnosti zákazníkov, ktorí poukazujú na to, že menované spoločnosti sa dopúšťajú cenzúry.

Spoločnosť Your T1 WIFI, ktorá poskytuje prístup na internet pre severnú časť amerického štátu Idaho a región Spokane na východe štátu Washington, začala blokovať populárne sociálne siete Twitter a Facebook, informuje MSN.

Dôvodom je to, že minulý týždeň stránka Twitter permanentne zablokovala účet dosluhujúceho prezidenta Spojených štátov a k podobnému kroku pristúpila aj sociálna sieť Facebook. Na nej nebude prezident figurovať minimálne do inaugurácie Joea Bidena, ktorá sa uskutoční 20. januára. Dôvodom na tento zásah malo byť podnecovanie k násiliu či odmietanie výsledkov prezidentských volieb.

„Dostalo sa k nám, že Twitter a Facebook praktikujú cenzúru našich zákazníkov a informácií,“ uviedla Your T1 WIFI, pričom reagovala na množstvo sťažností svojich zákazníkov, ktorí žiadali, aby poskytovateľ prerušil prístup na tieto platformy.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.