30. mája, 12:17

Zákaz dúhových vlajok na úradoch: Matovič označil Gyimesiho návrh za správny

Zákaz dúhových vlajok na úradoch: Matovič označil Gyimesiho návrh za správnyIgor Matovič a György Gyimesi. Foto: Jakub Kotian/TASR

Návrh zákazu vyvesovať symboly hnutí či komunít propagujúcich sexuálnu orientáciu považuje líder OĽaNO a vicepremiér Igor Matovič za správny. Pre TASR dodal, že zneužívať štátne budovy na šírenie „propagandy“ akejkoľvek sexuálnej orientácie nie je v súlade s verejným záujmom. Šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš uviedol, že v klube o návrhu nevedeli. Ide podľa neho o porušenie pravidiel i koaličnej zmluvy. Návrh podali poslanci Národnej rady (NR) SR György Gyimesi (OĽaNO) a opozičný Tomáš Taraba (nezaradený).

„Zneužívať štátne budovy na šírenie propagandy akejkoľvek sexuálnej orientácie nie je v súlade s verejným záujmom. Preto návrh poslanca Gyimesiho považujem za správny,“ reagoval Matovič pre TASR.

Podľa Matoviča sa v koalícii stáva opakovane, že sa poslanecký návrh zákona či pozmeňujúci návrh predloží bez súhlasu koaličných partnerov. „V tomto pohľade sa preto opäť návrh nevymyká zvyklostiam v rámci koalície,“ skonštatoval.

Je to porušenie pravidiel klubu OĽaNO, vraví Šipoš

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.