31. mája, 06:28

Putin je mŕtvy, ale vzal to za neho dvojník

Putin je mŕtvy, ale vzal to za neho dvojníkVladimir Putin. Foto: TASR/AP

Putin je možno už mesiace po smrti a na verejnosti zaňho možno vystupuje dvojník. Ten je však ešte horší ako ten Putin, ktorého mal nahradiť. Podľa médií o tom „špekulujú zdroje z britskej tajnej služby MI6“, čo je zaujímavé vyjadrenie, ktoré asi môže znamenať všeličo. Najskôr možno to, že zdroje majú zmysel pre humor a v skrini dobrú whisky. A potom tiež, že sa píšu rôzne veci, napríklad aby nestála reč.

Je pravda, že sa o tom už nejaký čas hovorí a sú indície, že Putin vyzerá nejako divne a že sa chová inak, než sa správal pred rokmi, keď bol ešte skoro sympatický a so západnými štátnikmi si poklepkával po ramenách a požičiaval si od nich chaty na dovolenku, kam jazdil s tou superohybnou gymnastkou, čo mu teraz utiekla do Švajčiarska alebo kam.

A keď teda nie úplne sympatický, tak bol aspoň taký, že to na Rusa celkom ušlo. Potom sa niečo stalo, už to nebol ten trápne neohrabaný, ale tak nejako prijateľný Putin. Zrazu to bola a je taká zákerná, potichu syčiaca zmija, z ktorej ide strach, a pritom najskôr aj nejaká hypnotická sila, ktorá núti prezidenta Francúzska a teraz aj spolkového kancelára, aby mu stále volali a počúvali v telefóne, ako na nich chrčí nadávky. Oni celí paf počúvajú a v úklone prikyvujú, potom dlho hľadia do steny a trasú sa po celom tele.

Takže sa hľadá vysvetlenie, čo sa to stalo, k čomu tam asi došlo, a, samozrejme, sa logicky ponúka riešenie, že to nie je on, ten starý Putin, ktorý bol síce kágébák, ale dlho hovoril, že hlavný je biznis. A že staré časy studenej vojny sa skončili, za čo on ručí, pretože predsa nie je blázon. Potom sa niečo zmenilo a hľadá sa vysvetlenie čo. Prirodzene sa ponúka vysvetlenie, že ho vymenili, lenže sa nevie kedy a kto.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.