29. mája, 18:56

Putin je už možno týždne mŕtvy a nahrádza ho dvojník, špekuluje britská tajná služba

Putin je už možno týždne mŕtvy a nahrádza ho dvojník, špekuluje britská tajná službaRuský prezident Vladimir Putin počúva bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka počas stretnutia v ruskom čiernomorskom letovisku Soči v pondelok 23. mája 2022. Foto: TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin má byť už po smrti a šéfa Kremľa nahrádza možno už týždne či mesiace jeho dvojník, odvážne tvrdí zdroj z britskej tajnej služby MI6. Zastúpiť ho mal napríklad v rámci prejavu počas osláv na Deň víťazstva.

„Putin je veľmi chorý a keď zomrie, jeho smrť budú zatajovať týždne, ak nie mesiace,“ povedal zdroj z tajných služieb. „Je tu tiež možnosť, že už mŕtvy je,“ dodal. Upozornil zároveň, že takéto informácie sa nateraz nedajú overiť.

Vystúpenia Vladimíra Putina, ktoré nedávno urobil, mali byť dokonca vopred nahrané, informuje server britského bulvárneho denníka Daily Mirror.

Paralelne s tým sa množia protichodné dohady, že zdravie ruského prezidenta sa v posledných mesiacoch zhoršuje, jeho tvár vraj vyzerá nafúknutá a pozorovatelia sa pýtajú, či nemôže mať šesťdesiatdeväťročný prezident napríklad leukémiu.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.