29. mája, 14:26

V Španielsku si za falošný očkovací status zaplatil aj šéf veľkej farmaceutickej spoločnosti

V Španielsku si za falošný očkovací status zaplatil aj šéf veľkej farmaceutickej spoločnosti

V Španielsku sa na verejnosť dostal zoznam viac ako 2 200 osôb, ktorí si zakúpili falošné dokumenty o očkovaní proti koronavírusu. Policajti v rámci operácie Jenner zistili, že dotyční si ich mali zabezpečiť cez organizáciu označenú za zločineckú. V zozname vyčnieva meno prezidenta farmaceutickej spoločnosti PharmaMar z Pyrenejského polostrova.

Zmienená organizácia mala svojej klientele vybavovať úpravu žiadaného vakcinačného statusu. Zabezpečila im tým de facto status zaočkovancov, keďže tak mohli oficiálne požiadať o covid pas. Za zmenu statusu si od záujemcov vypýtala prevažne hotovosť. Zmeny bola organizácia schopná premietnuť do oficiálnej národnej očkovacej databázy.

José María Fernández Sousa-Faro, 76-ročný šéf farmaceutickej spoločnosti PharmaMar, sa na zozname objavil tiež. Vyšetrovatelia uviedli, že v zozname figuroval ako kvázi zaočkovaný tromi dávkami.

Fakt, že sa Sousa-Faro objavil na zozname, tamojšie médiá zaráža. Pôsobí totiž ako profesor biochémie na univerzitách Complutense a Santiago de Compostela. Je autorom viac ako sto publikácií a patentov v oblasti biochémie, antibiotík a molekulárnej biológie. Spoločnosť PharmaMar založil v roku 1986.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.