27. mája, 15:42

Angličania s nami vedú vojnu tisíc rokov a my ich študujeme. Na Kryme zvažujú zákaz angličtiny na školách

Angličania s nami vedú vojnu tisíc rokov a my ich študujeme. Na Kryme zvažujú zákaz angličtiny na školáchRuské vlajky v obytnej štvrti v krymskom Sevastopole. Foto: TASR/AP

Na Kryme bude vyučovanie anglického jazyka zrejme vylúčené zo školských osnov. S plánom vyrukoval predseda tamojšieho regionálneho parlamentu. Informovala o tom agentúra Nexta.

Pri avizovaní tohto kontroverzného plánu položil predseda krymského regionálneho parlamentu Vladimir Konstantinov otázku: „Prečo sa učiť niečo, čo nie je potrebné, ak človek nikdy nevycestuje do Londýna?“

Politik, ktorému sa nepozdáva výuka nielen angličtiny, ale aj ďalších cudzích jazykov, pred novinármi vyhlásil, že ich výučba je pre neho spornou otázkou. Jeho vyhlásenia tak predznamenávajú budúcnosť pomerov v tamojších vzdelávacích inštitúciách.

Uštipačným tónom na margo budúceho vzdelávania tamojších detí uviedol, že „tupé nasledovanie cudzej civilizácie je nebezpečné. Z dieťaťa robíme tak rukojemníka. Bude hovoriť, že vie hovoriť po anglicky a potom že ho zaujíma, aké to Anglicko vlastne je“.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.