29. mája, 16:21

Deti z centier pre deti a rodiny vyzbierali tisíc eur pre ukrajinských rovesníkov. Odovzdali ich na Najmilšom koncerte roka

Deti z centier pre deti a rodiny vyzbierali tisíc eur pre ukrajinských rovesníkov. Odovzdali ich na Najmilšom koncerte rokaFoto: Jana Liska Photography

Najmilší koncert roka opäť predstavil detské talenty z celého Slovenska. Deti z centier pre rodiny najprv absolvovali regionálne kolo, kde sa zúčastnilo 330 detí a z nich vybrali 20 najlepších čísel. Počas koncertu nezabudli ani na svojich rovesníkov z Ukrajiny.

V stredu sa konal už 32. ročník koncertu, ktorý pomáha formovať detskú osobnosť. Program sa začal veľmi farebne a sviežo tancom komunitného centra Ružomberok. Vystúpilo v ňom osem detí, ktoré sa na vystúpenie veľmi tešili. No ešte viac sa tešili na diskotéku, ktorá ich čakala po koncerte. Mnohé deti majú radi tieto podujatia práve vďaka diskotékam, kde sa môžu navzájom spoznať. Po uvoľnení opatrení sú to pre nich prvé väčšie akcie, ktoré zažívajú, a sú teda pre nich o to vzácnejšie.

Veľa detí je nadaných, ale svoje talenty nerozvíja. Nie je to však prípad tých, ktoré vystúpili na koncerte. Napriek tomu, že mnohé z nich ani nenavštevujú základné umelecké školy, svoj talent rozvíjajú medzi sebou. Potvrdzujú to viaceré deti, ktorým sa podarilo postúpiť dva ročníky za sebou. Medzi takých patrí Centrum pre deti a rodiny z Považskej Bystrice, Martina, Nitry alebo Valaskej.

Deti o vystúpenia javia veľký záujem

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.