26. mája, 15:10

Píšte všetci dúhovým perom! Pár slov k novému detskému komisárovi a kriku progresívcov

Píšte všetci dúhovým perom! Pár slov k novému detskému komisárovi a kriku progresívcovJozef Jogo Mikloško. Foto: Matúš Zajac

Novým komisárom pre deti je od štvrtka Jozef Mikloško mladší. Progresívci, ktorí sú vraj tolerantní voči všetkému a všetkým – s výnimkou ľudí s inými postojmi ako majú oni sami – už spustili svoj malý džihád. Čo im vlastne prekáža?

Po mesiace trvajúcich parlamentných peripetiách súvisiacich s poslankyňou Katarínou Hatrákovou Slovensko definitívne spoznalo svojho nového detského ombudsmana. Stal sa ním predseda dobročinnej organizácie Úsmev ako dar Jozef Mikloško, ktorý na poste vystrieda Vieru Tomanovú.

Poslanci syna niekdajšieho poslanca a diplomata Jozef Mikloška zvolili v stredajšom hlasovaní. Zo 130 hlasujúcich poslancov presvedčil 79, koalícia išla naprieč spektrom. Šesťročné funkčné obdobie mu začína plynúť od štvrtka.

Komisár pre deti má v zmysle zákona chrániť ich práva na súdoch či úradoch. Človek, ktorý zastáva túto funkciu, má mať spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, dosiahnuté vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, byť bezúhonný a akceptovaný reprezentatívnymi organizáciami.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.