26. mája, 12:12

Oklahomský guvernér podpísal najprísnejší interrupčný zákon v USA

Oklahomský guvernér podpísal najprísnejší interrupčný zákon v USAOklahomský guvernér Kevin Stitt. Foto: TASR/AP
Samuel Kolesár Vysokoškolský študent a stážista v Štandarde

Oklahoma bude mať najprísnejšie regulované interrupcie. Zákon, ktorý zakazuje takmer všetky umelé potraty od oplodnenia, podpísal v noci na štvrtok guvernér tohto štátu Kevin Stitt. Návrh zákona prešiel v Snemovni reprezentantov Oklahomy drvivou väčšinou hlasov.

Oklahomský guvernér Kevin Stitt podpísal v noci na štvrtok zákon, ktorým sa úplne zakazujú interrupcie okrem prípadov, keď je tehotenstvo výsledkom znásilnenia či incestu, alebo je ohrozený život tehotnej ženy. Oklahoma sa tak stala štátom, ktorý má najprísnejšiu právnu normu o potratoch v celých USA, píše agentúra AP.

Kevin Stitt. Foto: Twitter/Kevin Stitt

Nový zákon nadobudol platnosť okamžite po Stittovom podpise, píše Wall Street Journal.

„Od okamihu, keď sa začína život pri počatí, máme ako ľudské bytosti povinnosť urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme ochránili život tohto dieťaťa a život matky,“ povedal podľa New York Times Stitt po podpísaní zákona.

„Sľúbil som Oklahomčanom, že ako guvernér podpíšem akýkoľvek zákon ochraňujúci život a zameraný proti interrupcii. A som hrdý na to, že sa mi dnes tento prísľub podarilo naplniť,“ uviedol ďalej vo svojom vyhlásení.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.