Antigénové testy, ktoré nakúpilo ministerstvo hospodárstva sa už vlani stali kameňom sváru medzi šéfom rezortu Richardom Sulíkom a premiérom Igorom Matovičom. Ten ich označil za „šmejd“, ktorým by netestoval ani psa, ale napriek tomu chce plošne testovať každý týždeň. Lekár Kamil Knorovský z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach uvádza dôvody, pre ktoré to podľa neho nie je dobrý nápad.

Už po prvom kole plošného testovania antigénovými (AG) testami sa ozývali hlasy niektorých odborníkov, podľa ktorých sa malo úsilie sústrediť na konkrétne najviac postihnuté regióny a testovať lokálne.

Igor Matovič (OĽaNO) na pondelkovej (11.1.) tlačovke vyhlásil, že minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) je priamo zodpovedný za smrť 4300 ľudí a jednu miliardu v ekonomických škodách, ktoré podľa premiéra napáchal jeho rezort tým, že AG testy nenakúpil včas. Matovič chce celoplošne testovať každý týždeň, ale na to nie je dosť testov, takže sa pravdepodobne začne len v najviac postihnutých regiónoch Slovenska.

Podľa Sulíka je zodpovedný Matovič

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.