26. mája, 06:36

Musk: So siedmimi deťmi som výnimkou. Imigrácia pri populačnom kolapse nie je riešením. Nebude odkiaľ imigrovať

Musk: So siedmimi deťmi som výnimkou. Imigrácia pri populačnom kolapse nie je riešením. Nebude odkiaľ imigrovaťElon Musk. Zdroj: Youtube

Americký miliardár Elon Musk na svojom twitterovom účte varuje pred populačným kolapsom. Upozornil aj na dlhodobý nepriaznivý vývoj pôrodnosti v Spojených štátoch.

Šéf Tesly a čerstvý majiteľ Twitteru Elon Musk, v sérii príspevkov upozorňuje na hrozbu populačného kolapsu. Musk sa k téme vyjadroval už v minulosti a opäť ju otvoril v utorok, keď napísal, že čím sú ľudia bohatší, tým majú menej detí. Sám je otcom siedmich detí, pričom sa označil za „vzácnu výnimku”.

Musk zverejnil aj graf, ktorý znázorňuje vývoj prepadu pôrodnosti v Spojených štátoch. Počet detí na jednu ženu je v krajine menší ako 2,1 už od začiatku 70. rokov. Táto úroveň pôrodnosti je potrebná na to, aby sa populácia neznižovala.

V staršom videu, ktoré Musk zdieľal, sa spolu s čínskym miliardárom Jackom Ma zhoduje na tom, že najväčší problém, ktorému bude svet v budúcnosti čeliť, je populačný kolaps. Musk tiež odmietol, že problém sa dá vyriešiť imigráciou. V budúcnosti podľa neho nebude odkiaľ migrovať, keďže pôrodnosť sa znižuje vo všetkých krajinách.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.